رایحه عشق| آخرین اخبار مذهبی

تازه ترین خبرهای مذهبی , دینی , قرآنی , اسلامی

اعتلای علم و دانش وابسته به محقق شدن تزکیه است

اعتلای علم و دانش وابسته به محقق شدن تزکیه است

به گزارش تابناک از قزوین به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در آیین نمادین بازگشایی سال تحصیلی که صبح امروز در هنرستان شهید چمران استان قزوین برگزار شد، اظهار داشت: نخستین آیات قرآن کریم با محوریت تعلیم، تربیت و تعلم آغاز می‌شود که پیروی از دین اسلام افتخاری برای مسلمانان است.

وی افزود:‌ ارزش و جایگاه علم و دانش به اندازه‌ای است که این ارزش و جایگاه را می‌توان در برخی از آیات قرآن کریم همچون آیات سوره قلم مشاهده کرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: اموری که مربوط به خداوند بوده ماندگار و جاودانه است در حالی که فانی بودن امور را می‌توان در دنیا و انسان مشاهده و حس کرد که وجود چنین اموری برگرفته از قوانین قرآن کریم و دین اسلام است.

649156_hqxlg4d1

عابدینی بیان کرد: همراهی با خداوند برکات ارزشمندی را به همراه دارد که از نمونه آن می‌توان به ماندگاری یاد شهدا در اذهان اشاره کرد که دانش‌آموزان هم باید از این امور الگو بگیرند.

وی به ارزش و جایگاه دلسوزی، تزکیه و نیت خیر در انسان پرداخت و اضافه کرد: نهال‌های علم وابسته به این امور است و اگر تزکیه، صداقت و دلسوزی و نیت خیر در انسان وجود نداشته باشد نهال علم به مرحله نتیجه و ثمر نمی‌رسد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: اعتلای علم و دانش زمانی محقق می‌شود که همراه با تزکیه باشد.

گفتنی است در این مراسم سایر مسؤولان استانی و شهرستانی هم حضور داشتند.

ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!