رایحه عشق| آخرین اخبار مذهبی

تازه ترین خبرهای مذهبی , دینی , قرآنی , اسلامی

تولیت آستان قدس رضوی: مدارس نقش مهمی در تربیت اعتقادی ایفا می کنند

تولیت آستان قدس رضوی: مدارس نقش مهمی در تربیت اعتقادی ایفا می کنند

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی روز شنبه در مراسم نواختن نمادین زنگ آغاز سال تحصیلی در دبیرستان علوم و معارف اسلامی امام رضا(ع) در مشهد افزود: انتساب این مدارس به بارگاه منور رضوی تعهداتی را برای معلمان و دانش آموزان آنها ایجاد می کند و مسئولیت آنان را در تحصیل و آموزش بیشتر کرده است.
وی ادامه داد: قداست مدارس امام رضا(ع) اقتضائاتی دارد و باعث متمایز بودن آنها با دیگر مدارس در کشور شده لذا باید دانش آموختگان این مراکز آموزشی از نظر تربیت و دانش تجلی فرهنگ رضوی باشند.
تولیت آستان قدس رضوی گفت: امکانات پیشرفته فراوانی در مدارس امام رضا(ع) فراهم شده تا آینده سازان کشور نسلی فرهیخته با دانش بالا توام با تدین و باورهای اسلامی باشند.

82241676-71040136

* آغاز تحصیل هفت هزار دانش آموز در مدارس امام رضا(ع)
مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی نیز گفت: مدارس امام رضا(ع) در سال تحصیلی جدید میزبان هفت هزار دانش آموز است که این تعداد در ۲۳۳ کلاس پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم مشغول تحصیل شدند.
محمدتقی فخریان افزود: از این تعداد نیمی از دانش آموزان در مناطق برخوردار و نیمی دیگر در مناطق کم برخوردار مشهد از خدمات آموزشی و پرورشی مدارس امام رضا(ع) بهره مند می برند. تحصیل دانش آموزان محروم در این مدارس رایگان است.
وی ادامه داد: گنجایش حضور دانش آموزان در مدارس امام رضا(ع) در سال تحصیلی جاری نسبت به پارسال ۴۰۰ نفر افزایش داشته که این افزایش متعلق به مناطق کم برخوردار و محروم است.
مدیرعامل بنیاد فرهنگی رضوی گفت: این بنیاد دارای ۱۷ واحد آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی و یک پژوهش سرا است و ۸۲۸ نفر با آن همکاری می کنند.

ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!