رایحه عشق| آخرین اخبار مذهبی

تازه ترین خبرهای مذهبی , دینی , قرآنی , اسلامی

مراسم احیای «شب نیمه شعبان» برگزار می شود

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد پیش بینی کرد

، مراسم احیای نیمه شعبان در ۵۰۰ مسجد استان تهران برگزار شود.

?????????????????????

حجت الاسلام سعید کرمی گفت: از همه مساجد درخواست کرده ایم که در صورت امکان در شب نیمه شعبان مراسم احیا برگزار کنند بر این اساس پیش بینی می کنیم که حدود ۵۰۰ مسجد استان تهران امکان برگزاری این مراسم را داشته باشند.

وی افزود: این مراسم معنوی که در بسیاری از مراکز دینی سراسر کشور و اقصی نقاط جهان برگزار می‌‌شود، با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، قرائت دعای کمیل و فرازی از مناجات شعبانیه، مدیحه‌سرایی ذاکران اهل بیت (ع) و سخنرانی واعظان دینی همراه خواهد بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد، شب نیمه شعبان را زمان بسیار مبارکى دانست و خاطر نشان کرد: شب نیمه شعبان از چنان اهمیتی برخوردار است که بر اساس برخی روایات دینی ما همردیف و همپای شب‌های قدر قرار دارد و می توان از آن برای کسب خیرات و برکات معنوی بهره فراوانی برد.

وی همچنین همزمان با دهه تکریم و غبار روبی در مساجد از برگزاری برنامه های گسترده دینی در مساجد خبر داد و افزود: لازم است در آستانه ماه مبارک رمضان و در فضای رسانه ای نگاه ها را به سمت مساجد معطوف کنیم و زمینه ساز نشاط معنوی در آن ها باشیم و علاوه بر آن در راستای تبیین کارکردها و ظرفیت های مساجد در فضای عمومی جامعه تلاش کنیم.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
از نوشتن دیدگاه های غیر مرتبط با پست جدا خودداری کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!